شارلوت سیب

شارلوت سیب

مواد لازم :

تخم مرغ                                           ۴ عدد

آرد                                                 ۲۰۰ گرم

شکر                                               ۲۰۰ گرم

آب نیمه گرم                                      ¼ پیمانه

روغن مایع                                       ½ پیمانه

بکین پودر                                        دو قاشق چایخوری

وانیل                                              یک قاشق چایخوری

مواد میانی:

سیب                                              ۵۰۰ گرم

خامه                                              ۵۰۰ گرم

طرز تهیه:

زرده و سفیدها ی تخم مرغ را از هم جدا کرده زرده را با آب نیمه گرم می زنیم تا خوب کف کند و سفید رنگ شود شکر را به زرده اضافه می کنیم و خوب میزنیم و سفیده را جداگانه می زنیم تا سفت و سفید شود روغن را به زرده و شکر اضافه می کنیم سپس سفیده زده شده را اضافه می کنیم.

آرد و بکین پودر و وانیل را کم کم در مایه کیک اضافه می کنیم و خوب هم میزنیم . قالب گرد  ساده ای را انتخاب کرده و ته قالب را چرب می کنیم و مایه کیک را در قالب کیک ریخته و بمدت ۴۵ دقیقه در فر که ازقبل گرم شده می گذاریم با حرارت ۱۷۵ درجه سانتی گراد بعد از این مدت کیک را از فر بیرون آورده می گذاریم تا سرد شود روی کیک را یک دایره بطوری که با اطراف ۲ سانتی متر فاصله داشته باشد برمیداریم و داخل کیک را خالی می کنیم باید ته و اطراف کیک سوراخ نشود و حدود یک سانتی متر ته کیک باقی بماند سیب را پوست می کنیم و ورقه ورقه میکنیم با یک لیوان شکر و یک لیوان آب و یکی دو قاشق آبلیمو روی آتش می گذاریم تا جوش بیاید و سیبها نرم شود و تقریبا پخته شود سیبها را در صافی ریخته تا شهد اضافی آن گرفته شود.

خامه را با ۲ قاشق پودر قند و وانیل میزنیم تا کاملا سفت شود . داخل کیک را با سیب و خامه پرمی کنیم بعد کیک را که بریده و کنار گذاشته ایم روی آن قرار میدهیم و با خامه و مقداری سیب تزئین میکنیم

 

آ

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.